top

Istítko Climbing Technology Click Up - orange

vrátane DPH 50,99 €
Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 50,81 € (+1%)
Cena odporúčaná výrobcom 65,99 € (-22%)

Doručenie do 2-4 pracovných dní

Náklady na dopravu od 0,00 € Podrobnosti
Identifikačné produktu: 8056734832518

Položiť otázku
Spýtajte sa na produkt
Webová lokalita je chránená systémom reCAPTCHA a zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Google , ako aj podmienkami služby.
Náklady na doručenie
Uplatňujeme JEDNODUCHÉ SADZBY - hmotnosť a rozmery zásielky nemajú vplyv na cenu doručenia!
Slovenská pošta
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €
DPD
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €

Istiace zariadenie Climbing Technology Click-Up - oranžové je istiaca súprava určená pre začiatočníkov aj pokročilých lezcov. Súprava obsahuje inovatívne istiace zariadenie Click-Up a karabínu HMS s konštrukciou, ktorá zabraňuje jej otáčaniu v postroji.

Click-Up, patentovaný a predávaný talianskou spoločnosťou Climbing Technology, je zariadenie určené na športové lezenie (skaly, umelé steny) s použitím jedného lana. Hlavnou myšlienkou Click-Up bolo vylúčiť väčšinu nevýhod alebo nepríjemností uvedených istiacich zariadení. Výsledkom tejto práce je poloautomatické zariadenie Click-Up. Základ jeho fungovania je rovnaký ako v každom neautomatickom zariadení, t. j. vedenie lana pod vhodnými ohybmi tak, aby sa dosiahlo dostatočné trenie na zachytenie letu a spustenie partnera. Nové riešenie sa týka momentu blokovania lana: v dôsledku zaťaženia lana sa zariadenie otočí o 90° vzhľadom na karabínu, čím sa lano polodynamicky zablokuje. Lano sa uvoľní, keď sa výložník vráti do pôvodnej polohy (možno to urobiť celou rukou alebo stačí tlak palca) a spúšťanie je výsledkom jemného (čiastočného) naklonenia výložníka do "pokojovej" polohy.

V nadväznosti na trendy, ktoré udávajú spoločnosti vyrábajúce čoraz tenšie lezecké laná, sa spoločnosť Climbing Technology rozhodla aktualizovať označenia na Click-Up prípravku týkajúce sa hrúbky lana. Početné testy ukázali, že zariadenie funguje s jednoduchými lanami s priemerom 8,6 mm až 10,5 mm. Táto špecifikácia bola dosiahnutá bez akýchkoľvek konštrukčných zmien zariadenia a platí aj pre predtým vyrobené zariadenia. Ďalšou výhodou je jeho hmotnosť - 109 g je len asi o 10 % viac ako pri klasickom lezeckom exprese a menej ako polovica hmotnosti populárnych automatických zariadení.

Karabína HMS je najdôležitejšou karabínou vo výbave každého lezca. Pružinová karabína Concept HMS je vybavená prídavným pohyblivým ramenom, ktoré po pripnutí do konektora postroja zabraňuje skrúteniu karabíny počas istenia. Toto riešenie dokonale spolupracuje so systémom Climbing Technology Click-Up, ako aj s akýmkoľvek iným istiacim zariadením dostupným na trhu.

Séria karabín Climbing Technology Concept HMS bola navrhnutá pre lezcov, ktorí si cenia predovšetkým pohodlie a bezpečnosť, ale veľkú pozornosť venujú technickým riešeniam a hmotnosti vybavenia, ktoré musia nosiť v batohu alebo postroji. Vďaka za tepla kovanému, viacdielnemu 3D profilu sa podarilo výrazne znížiť hmotnosť karabín.

Climbing Technology Click-Up belay device - oranžová - kľúčové vlastnosti:

  • Click-up zariadenie funguje s jednoduchými lanami s priemerom 8,6 mm - 10,5 mm;
  • Model s nízkou hmotnosťou;
  • Konštrukcia, ktorá umožňuje zablokovanie lana pri páde partnera;
  • Koncept HMS Climbing Technology vyrobený z ľahkých hliníkových zliatin technológiou kovania za tepla;
  • Skrutkovacie istenie;
  • Prídavný pohyblivý rám zabraňuje skrúteniu v konektore postroja.
  • Hmotnosť karabíny: 76 g;
  • Pevnosť karabíny: kN 22.10.7;
  • Hmotnosť súpravy: 190 g;
  • Upozorňujeme, že farba karabíny sa môže líšiť od farby na fotografii.

Technická špecifikácia
Symbol originálneho produktu 2K645BWESYC
Farba oranžová
Pohlavie Unisex
No-code NIe
Outlet Áno
CE -
Pre laná 8,6 - 10,5 mm
EN EN 892
Materiál Ľahká zliatina
Hmotnosť ~ 190 g (set)
Rozmery ~ 84 x 70 x 20 mm
Ložiská -
UIAA -
Pevnosť -
Aktivita Lezenie / Bouldering

Climbing Technology Click Up - customer reviews

0.0