top

Fizan

Spoločnosť Fizan je jedným z popredných výrobcov trekingových a lyžiarskych palíc. Výrobky Fizan sa vyrábajú v továrňach v Taliansku, kde sa dodržiavajú vysoké štandardy spracovania a odolnosti.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Trekingové palice Fizan - neoceniteľná pomôcka počas túry

Trekingové palice si získavajú čoraz väčšiu obľubu medzi turistami aj skúsenými milovníkmi hôr. Sú ideálne na kratšie jednodňové túry, ako aj na dlhé niekoľkotýždňové treky. Tyče sú skvelé na udržiavanie rovnováhy na nerovných chodníkoch a cestách. Ich úlohu oceníte najmä pri presunoch s väčším batohom. Umožňujú totiž do značnej miery odľahčiť chrbticu a časť záťaže sa prenáša na ramená. Turistické palice sú preto mimoriadne obľúbené u nadšencov trekingu a sú neoceniteľnou pomôckou na dlhších trasách. Efektívne používanie palíc Fizan nám tiež umožňuje zvýšiť tempo pri približovaní, aby sme rýchlejšie a efektívnejšie dosiahli cieľ. Vďaka nastaviteľnej dĺžke možno väčšinu palíc dokonale prispôsobiť prechádzanému terénu. Pri stúpaní do kopca ich možno skrátiť a pri prekonávaní svahu možno nastaviť rôzne dĺžky pravej a ľavej palice, aby sa pri chôdzi ešte lepšie udržiavala rovnováha.

Široký výber trekingových palíc Fizan

Takýto skúsený výrobca má v ponuke celý rad modelov tyčí, takže žiadny používateľ nebude mať problém nájsť tie, ktoré dokonale vyhovujú jeho potrebám. Základné modely sú ideálne na kratšie cesty. Použitý hliník zaručuje primeranú odolnosť. Profilované rukoväte a široké popruhy poskytujú nielen pohodlie, ale aj maximálnu oporu. Pokročilejšie modely sa vyznačujú nižšou hmotnosťou a zvýšenou odolnosťou. Sortiment značky zahŕňa rovnako ultraľahké karbónové palice. Spoločnosť Fizan v nich použila uhlíkové vlákna, vďaka čomu dosiahla požadovanú tuhosť a extrémne nízku hmotnosť. Spoľahlivosť palíc na trase je často daná ich výškovým blokovacím mechanizmom. V tomto smere sa konštruktéri talianskeho výrobcu spoliehajú na dve rokmi overené riešenia. Vnútorný otočný mechanizmus aj vonkajší uzamykací mechanizmus s prackou zaručujú bezpečnú fixáciu výšky palíc počas celej túry.