top

Dynamické lano Beal Joker 9,1 mm 60m Unicore Dry Cover - orange

vrátane DPH 207,99 €
Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 186,99 € +12%
Cena odporúčaná výrobcom 232,99 € -10%
Produkt je k dispozícii a pripravený na odoslanie

Doručenie do 2-4 pracovných dní
Predlžujeme termín vrátenia do 15.01.2024!

Náklady na dopravu od 0,00 € Podrobnosti

Položiť otázku
Spýtajte sa na produkt
Webová lokalita je chránená systémom reCAPTCHA a zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Google , ako aj podmienkami služby.
Náklady na doručenie
Uplatňujeme JEDNODUCHÉ SADZBY - hmotnosť a rozmery zásielky nemajú vplyv na cenu doručenia!
Slovenská pošta
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 5 € 5 €
≥ 50 € 0 €! 0 €!
123 kuriér
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 5 € 5 €
≥ 50 € 0 €! 0 €!
SPS (Slovak Parcel Service)
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 5 € 5 €
≥ 50 € 0 €! 0 €!
DPD
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 5 € 5 €
≥ 50 € 0 €! 0 €!

Beal Joker 9,1 mm 60 m Unicore Dry Cover - oranžový - je dynamické lano s trojitou certifikáciou. Vďaka svojmu skutočne malému priemeru sa "chytá" v rozsahu polovičných a dvojitých lán, ako aj jednoduchých lán.

Iba pokročilá technológia zaručuje, že tento model napriek hrúbke iba 9,1 mm spĺňa všetky normy pre jednoduché laná. Nízka hmotnosť a rýchlosť lezečky Beal Joker poteší aj tých najpokročilejších športových lezcov, ktorí skúšajú náročné vedenia na silne previsnutých a dlhých cestách. Ocenia ľahkosť, s akou sa lano uvoľňuje z prípravku, a účinnosť pri výstupoch v náročných podmienkach, kde nie je potrebné zápasiť s lanom. Lano s týmto priemerom je najlepšou voľbou pre najdlhšie trasy (kde sa hmotnosť vyťahovaného lana zvyšuje s každým výstupom) a na ťažko prekonávaných stenách. a strechy, kde je zbytočné hľadať pohodlnú polohu na pripnutie sa na via. Na druhej strane, ako polovičné lano alebo dvojité lano môžu Beal Joker 9,1 mm oceniť horolezci a tí, ktorí sa zameriavajú na viacstupňové cesty. Na druhej strane, v tomto prípade ide o pomerne hrubšie lano (v porovnaní s najobľúbenejšími osmičkami), ktoré poskytuje väčší pocit istoty a výrazne dlhšiu životnosť.

Ako jednoduché lano patrí Beal Joker 9,1 mm k tenším modelom s ľahkosťou istenia a klipsu, ale vyžaduje od istiaceho veľkú skúsenosť a solídny cvik (najmä pri používaní tradičných pomôcok typu cup). V niektorých klasických istiacich zariadeniach určených pre laná s väčším priemerom sa môže brzdenie znížiť. Niektoré staršie samoblokovacie zariadenia nemusia jednoducho fungovať - použitie tohto modelu sa odporúča osobám s veľmi vysokou úrovňou skúseností po overení kompatibility lana s ich zariadením.

Beal Joker je vyrobený technológiou Unicore, ktorá trvale spája oplet s jadrom. Celé lano je impregnované, takže sa nebojí náhodného kontaktu s vlhkosťou. Impregnačný náter, odolné spojenie jadra a plášťa, proces infračervenej stabilizácie - všetky tieto prvky ovplyvňujú kvalitu, odolnosť, manipuláciu, ale aj cenu, a preto toto dynamické lano osloví tých, ktorí lezú často, intenzívne a sú ochotní za svoje vybavenie minúť viac. Lano spĺňa požiadavky UIAA a európskych noriem. Stred lana je označený tmavšou farbou (tzv. BLACK LIMIT), ktorá neovplyvňuje štruktúru vlákien, ale jasne signalizuje istiacemu, že bolo spotrebovaných 50 % dĺžky lana. Tento zdanlivý detail zvyšuje bezpečnosť, pretože uľahčuje správne rozhodnutie, či je zostup potrebný, bez rizika, že by lano jednoducho došlo.

Beal Joker 9,1 mm je lezecké lano z radu INTENSIVE, ktorý zahŕňa modely pre pokročilých a stredne pokročilých lezcov - aktívnych, športových a vysokofrekvenčných lezcov, aj na súťažnej úrovni. Modely INTENSIVE LINE sú určené na ambiciózne vedenie a celoživotné výstupy (či už OS'em alebo po väčšej sérii pokusov) na cestách, ktoré sú ďaleko od dosiek alebo krátkych stúpačiek po chytoch. Každé jedno vlákno opletu bolo ošetrené technológiou Dry Cover, aby sa zabezpečili úžasné výsledky: zvýšená trvanlivosť, odolnosť voči vlhkosti a pružnosť pri súčasnom znížení celkovej hmotnosti. Všetky dynamické laná v tejto skupine sú ošetrené THERMO FLUID, aby bolo lano kompaktnejšie a pružnejšie. Výhody: odolnosť proti prachu a vlhkosti; znížená nasiakavosť; lano hladko prechádza cez karabíny a istiace zariadenia; zvýšená odolnosť proti oderu pri bežnom používaní.

Lano Beal Joker 9,1 mm 60 m Unicore Dry Cover - kľúčové vlastnosti:

  • Dynamické lano s priemerom pre rýchlu manipuláciu a veľmi nízkou hmotnosťou;
  • Vynikajúce na skalné lezenie, cesty vedené zdola, dlhé cesty a silné previsy;
  • Určené pre pokročilých lezcov;
  • Označený stred lana;
  • Trvalo spojené jadro a plášť;
  • Podlieha procesu stabilizácie plášťa v IR;
  • Impregnované.

Technológie
Technológia výrobcu

Kryt na suché obaly
Beal Dry Cover je proces impregnácie opletov, pri ktorom je každé jednotlivé vlákno chemicky ošetrené ešte pred utkaním celého lana. Nanesená vrstva je vodoodpudivá, ale zároveň zvyšuje odolnosť vlákien proti oderu. Proces polymerizácie pri zvýšených teplotách má výrazný vplyv na životnosť plášťa, takže horolezecké laná Beal so suchým poťahom sa považujú nielen za vodotesnejšie, ale aj mechanicky odolnejšie.

Technológia výrobcu

Beal UNICORE
Beal UNICORE je úžasný proces kombinácie opletu a jadra lana, ktorý zostáva bez negatívneho vplyvu na pružnosť celku. Vďaka tejto technológii sa eliminuje podávanie opletu a ani tie najhoršie podmienky nedokážu spôsobiť zrastenie vonkajšieho plášťa jadra. Ak sa oplet náhodne prereže alebo pretrhne (či už trením o hranu skaly alebo v dôsledku inej nešťastnej náhody), jadro a plášť zostanú stále spojené. V prípade obyčajného lana by takáto nehoda spôsobila, že by sa oplet zošmykol a pokrčil na niekoľko metrov. Potom je prechod cez túto zónu, či už hore alebo dole, nemožný. Navyše, ak sa takýto problém vyskytne na konci lana, oplet sa môže úplne zošmyknúť. Vďaka procesu UNICORE zostáva oplet na svojom mieste a umožňuje používateľovi evakuáciu vhodnou technikou. Táto technológia sa používa vo vybraných horolezeckých lanách, polostabilných lanách na prácu vo výškach a záchranárskych lanách Beal.

Technická špecifikácia
Symbol originálneho produktu BC091J.60.O
Farba oranžová
No-code NIe
Outlet Bez výstupu
Typ lezenia Horolezectvo / Športové lezenie, Trad, Multi drážkové lezenie / horolezectvo
Typ lana Dynamické lano
Typ lana Samostatné lano, polovičné / dvojité, zdvojené (trikrát certifikované)
Dĺžka 60 m
Priemer 9,1 mm
Hmotnosť lana 52 g/m
Počet odpadnutí UIAA 5
Počet odpadnutí UIAA 24 (1 žila, zaťaženie 55 kg)
Počet odpadnutí UIAA 25 (2 žily, zaťaženie 80 kg)
Sklz opletu 0%
Maximálna nárazová sila 8,2 kN
Maximálna nárazová sila 5,8 kN (1 žila, zaťaženie 55 kg)
Maximálna nárazová sila 9,3 kN (2 žily, zaťaženie 80 kg)
Dynamické predĺženie (jedno lano) 34%
Dynamické predĺženie (polovičné lano) 32 % (1 žila, zaťaženie 55 kg)
Statické predĺženie (dvojité lano) 29 % (2 žily, zaťaženie 80 kg)
Dynamické predĺženie (jedno lano) 8,0%
Dynamické predĺženie (polovičné lano) 8,0 % (1 žila)
Statické predĺženie (dvojité lano) 7,0 % (2 žily)
Súlad s normou EN 892 i UIAA 101
CE S certifikátom
UIAA Áno
Impregnácia Základná - iba oplet
Určenie stredu S označením
Dvojfarebné Brez barve Bi
Trvalé spojenie jadra a opletu S trvalým pripojením
Materiál opletu Polyamid (PA)
Materiál jadra Polyamid (PA)
Počet vlákien opletu 48
Technológia výrobcu Beal Dry Cover, Beal UNICORE
Aktivita Alpinizmus / Horolezectvo, Lezenie / Bouldering

Beal Joker 9,1 mm 60m Unicore Dry Cover - customer reviews

0.0