top

Dámske bežecké topánky Altra Olympus 4 - navy/light blue

vrátane DPH 123,99 €
Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 123,74 € (+1%)
Cena odporúčaná výrobcom 164,99 € (-24%)

Doručenie do 2-4 pracovných dní

Only %1 left
Náklady na dopravu od 0,00 € Podrobnosti
Identifikačné produktu: 195436115845-1

Položiť otázku
Spýtajte sa na produkt
Webová lokalita je chránená systémom reCAPTCHA a zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Google , ako aj podmienkami služby.
Náklady na doručenie
Uplatňujeme JEDNODUCHÉ SADZBY - hmotnosť a rozmery zásielky nemajú vplyv na cenu doručenia!
Slovenská pošta
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €
DPD
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €

Dámska trailová obuv Altra Olympus 4 je dokonalý odpružený model na najdlhšie a najnáročnejšie behy v teréne. Podrážka Vibram® Megagrip® poskytuje trakciu aj na mokrej skale, hrubá medzipodrážka tlmí každý váš krok a špeciálne tvarovaná jednotka poskytuje podporu a pohodlie, ktoré si zaslúžite.

Dámska trailová bežecká obuv Altra Olympus 4 má zvršok zo sieťoviny so zvýšenou odolnosťou. Sú tiež vybavené pohodlným, priliehavým jazykom, ktorého pohodlné nosenie oceníte najmä pri viackilometrových behoch.

Narodíte sa s nulovou kvapkou. Prečo teda bežať s niekoľkomilimetrovým alebo dokonca niekoľkomilimetrovým poklesom? Takto spoločnosť Altra uvažovala od začiatku, preto majú všetky jej topánky rovnakú úroveň tlmenia pod pätou aj pod špičkou. Nulový drop znamená, že topánka nejakým spôsobom núti topánku dopadnúť na strednú časť chodidla namiesto na pätu, čo zmierňuje tlak na chrbticu, kolená, kĺby a svaly. Taktiež núti k správnemu držaniu tela, čo má vplyv nielen na bežecký výkon, ale aj na rozvoj zdravších návykov.

Štandardnou súčasťou obuvi Altra je aj rozšírená špička, takzvaný Footshape™ Toe Box. Tým sa zabezpečí, že prsty na nohách nie sú počas behu stlačené a zachovávajú sa medzi nimi prirodzené medzery. Tým sa tiež zabezpečí, že špička zostane v polohe, ktorá poskytuje maximálnu stabilitu a výkon.

Medzipodrážka použitá v tomto modeli je z kompresne tvarovanej peny EVA InnerFlex™. Vďaka svojej hrúbke a pružnosti poskytuje maximálne plyšové odpruženie. Pod ňou sa však nachádza podrážka s gumou Vibram® Megagrip®, ktorá je skutočnou klasikou medzi terénnou obuvou. Priľnavá a dokonca lepkavá na klzkom povrchu vám dodá potrebnú istotu aj na tých najnáročnejších povrchoch.

Dámska obuv Altra Olympus 4 bola navrhnutá s ohľadom na anatomické rozdiely medzi ženskými a mužskými chodidlami pomocou technológie Fit4Her™. Neexistuje žiadna jednoduchá cesta, zmena farebnej schémy a zmenšenie "veľkosti" - značka Altra išla až na doraz. Topánky sú preto užšie v oblasti päty, majú inú konštrukciu v oblasti strednej časti chodidla a mierne vyšší nárt ako ich mužské náprotivky.

Značka Altra sa okrem poskytovania vysokokvalitných výrobkov stará aj o životné prostredie. V súlade s normou Chem-IQ pre manažment chemických látok spoločnosť rýchlo identifikuje a odstraňuje nevyhovujúce látky zo svojho dodávateľského reťazca. Krabice na obuv spoločnosti Altra sú zase vyrobené z 85 % z odpadu po spotrebovaní.

Topánky Altra Olympus 4 - kľúčové vlastnosti:

  • Priedušný, vysoko odolný zvršok zo sieťoviny;
  • Luxusný jazyk pre dokonalé prispôsobenie strednej časti chodidla;
  • Medzipodrážka z kompresne tvarovanej peny EVA;
  • Podrážka Vibram® Megagrip®;
  • Technológia platformy Balanced Cushioning™ - rovnaké množstvo tlmenia pod špičkou a pod pätou, takže nulový pokles;
  • Anatomické prispôsobenie päty Footshape™ Toe Box - viac priestoru na prsty pre prirodzené umiestnenie prstov v topánke;
  • Kompatibilné uchytenie Gaiter Trap™ na ihlice, vďaka ktorému nie je potrebný remienok pod podrážkou;
  • Anatomicky prispôsobený strih Fit4Her™.

Technológie
Hlavná technológia

Vibram®
Medzinárodne uznávaná značka Vibram® dodáva podrážky najvyššej kvality pre obuv. Podrážky Vibram® si získali popularitu vďaka svojej bezkonkurenčne vysokej odolnosti a priľnavosti v najrôznejšom teréne. Vibram® je nesporným svetovým lídrom vo výrobe technických podrážok.

Hlavná technológia

Vibram® Megagrip®
Megagrip® je revolučná gumová zmes používaná v podrážkach značky Vibram®, ktorá ponúka najvyššiu úroveň priľnavosti na suchom aj mokrom povrchu, pričom sa priamo "prilepí" k zemi. Je mimoriadne odolná a je určená milovníkom outdoorových aktivít, ako aj najnáročnejším športovcom. Je ideálna na treking, turistiku, trailový beh alebo horskú cyklistiku. Dodá vám istotu a kontrolu, nájde správnu rovnováhu medzi stabilitou a flexibilitou pre čo najlepšie prispôsobenie sa terénu.

Technológia výrobcu

Altra Footshape™ Toe Box
Footshape™ Toe Box je charakteristickým prvkom obuvi Altra. Rozšírený priestor na prsty zaručuje, že prsty zostanú prirodzene umiestnené bez toho, aby ich stláčal. Vďaka anatomickému prispôsobeniu obuvi v tejto oblasti si prsty môžu odpočinúť. Zároveň prsty zostávajú v polohe, ktorá umožňuje maximálnu stabilitu a silu odrazu. Takáto konštrukcia prednej časti obuvi zároveň znižuje nadmernú pronaciu.

Technológia výrobcu

Altra Balanced Cushioning™ Platform
Každá obuv Altra je postavená na platforme Balanced Cushioning™, ktorá umiestňuje pätu a prednú časť chodidla do rovnakej vzdialenosti od zeme. Stručne povedané - modely tohto výrobcu sa vyznačujú nulovým dropom, vďaka ktorému by sme mali bežať prirodzene. To znamená, aby sme dopadali a vyrážali zo strednej časti chodidla, pričom sa zaobídeme bez pristátia na päte, ktoré zaťažuje kosti, svaly a kĺby. Tento dizajn obuvi je akýmsi základom pre lepšie nastavenie chodidla. Jej cieľom je tiež podporiť správne držanie tela.

Technológia výrobcu

Altra Fit4Her™
Fit4Her™ je technológia, vďaka ktorej je dámska obuv Altra dokonale prispôsobená anatómii ženského chodidla. Tá sa, ako vieme, vyznačuje užšou pätou, ako aj vyšším priehlavkom, dlhšou klenbou a jedinečným usporiadaním strednej časti chodidla. To všetko znamená, že bežecká obuv Altra bude vhodná aj pre ženy s hallux valgus.

Technológia výrobcu

Altra Gaiter Trap™
Systém upevnenia špecializovaného stupu používaného v obuvi Altra sa nazýva Gaiter Trap™. Jeho charakteristickou vlastnosťou je možnosť pripevniť tento typ chrániča bez toho, aby sa musel použiť pásik, ktorý vedie pod topánkou, a je preto v tomto mieste náchylný na odretie alebo zlomenie. Primárnymi bodmi pripnutia sú pätný pult a šnúrky, ďalšie dva body sa môžu nachádzať po stranách zvršku.

Technická špecifikácia
Symbol originálneho produktu AL0A4VQW
Farba modrá
Pohlavie Dámske
No-code NIe
Terén Zmiešané chodníky, lesné chodníky
Výška Nízke - topánky po členok
Šírka zvršku Topánky na široké chodidlo (Wide Fit)
Chránič Bez
Materiál zvršku topánky Textília + syntetické plasty
Základný materiál Odolná, navrhnutá sieťovina
Výstelka Textilná podšívka
Systém uzatvárania obuvi Klasicky viazané šnúrky
Vodotesná membrána Bez
Drop 0 mm
Hmotnosť jednej topánky ~ 272 g (38)
Tlmenie Veľká
Výška odpruženia na prstoch 33 mm
Výška tlmenia 33 mm
Vzdialenosť Na dlhé vzdialenosti
Hlavná technológia Vibram®, Vibram® Megagrip®
Technológia výrobcu Altra Balanced Cushioning™ Platform, Altra Fit4Her™, Altra Footshape™ Toe Box, Altra Gaiter Trap™
Outlet Áno
Promoitem No
Action2 BF2023
Aktivita Beh

Altra Olympus 4 - customer reviews

0.0