top

Dámske bežecké topánky Altra Lone Peak 6 - navy/light blue

vrátane DPH 119,99 €
Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 106,99 € (+13%)
Cena odporúčaná výrobcom 149,99 € (-20%)

Doručenie do 2-4 pracovných dní

Only %1 left
Náklady na dopravu od 0,00 € Podrobnosti
Identifikačné produktu: 193395943929-1

Položiť otázku
Spýtajte sa na produkt
Webová lokalita je chránená systémom reCAPTCHA a zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Google , ako aj podmienkami služby.
Náklady na doručenie
Uplatňujeme JEDNODUCHÉ SADZBY - hmotnosť a rozmery zásielky nemajú vplyv na cenu doručenia!
Slovenská pošta
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €
DPD
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €

Dámska trailová obuv Altra Lone Peak 6 je vylepšená, ďalšia verzia absolútnej klasiky od inovátorov trailovej obuvi. Nulový drop, medzipodrážka EGO™ predstavená v modeli "5" a agresívna podrážka MaxTrac™, ktorá sa výborne hodí do blata, sú tu doplnené ešte dokonalejším zvrškom.

Zvršok je vyrobený z rýchloschnúcej sieťoviny pre vynikajúcu priedušnosť a odvod vlhkosti. Má dodatočnú ochranu v kritických oblastiach, aby sa zabránilo náhodnému poškodeniu topánky.

Narodíte sa s nulovou kvapkou. Prečo teda bežať s kvapkou niekoľkých milimetrov alebo ešte väčšou? Takto spoločnosť Altra uvažovala od začiatku, a preto majú všetky jej topánky rovnakú výšku odpruženia päty a špičky. Nulový drop znamená, že topánka nejakým spôsobom núti topánku dopadnúť na strednú časť chodidla namiesto na pätu, čo zmierňuje tlak na chrbticu, kolená, kĺby a svaly. Taktiež núti k správnemu držaniu tela, čo má vplyv nielen na bežecký výkon, ale aj na rozvoj zdravších návykov.

Dámska obuv Altra Lone Peak 6 bola navrhnutá s ohľadom na anatomické rozdiely medzi ženskou a mužskou nohou pomocou technológie Fit4Her™. Neexistuje žiadna jednoduchá cesta, zmena farebnej schémy a zmenšenie "veľkosti" - značka Altra išla až na doraz. Topánky sú preto užšie v oblasti päty, majú inú konštrukciu v oblasti strednej časti chodidla a mierne vyšší nárt ako ich mužské náprotivky.

Štandardom trailových topánok Altra je aj rozšírená špička, takzvaný Footshape™ Toe Box. Tým sa zabezpečí, že prsty na nohách nie sú počas behu stlačené a zachovávajú sa medzi nimi prirodzené medzery. Tým sa tiež zabezpečí, že špička zostane v polohe, ktorá poskytuje maximálnu stabilitu a výkon.

Medzipodrážka použitá v trailovej obuvi Altra Lone Peak 6 je EGO™. Je hustejšia a pružnejšia ako pena EVA, poskytuje účinné odpruženie a správnu mieru odrazu pre dynamické kilometre. Pod ňou nájdete patentovanú gumovú zmes MaxTrac™ s vynikajúcou priľnavosťou a zvýšenou odolnosťou proti oderu. Behúň je vybavený blokmi TrailClaw™, ktoré sa zahryzávajú do blata ako ostré pazúry a pomáhajú predchádzať nekontrolovateľnému pošmyknutiu.

Okrem toho, že značka Altra poskytuje vysokokvalitné výrobky, dbá aj na životné prostredie. V súlade s normou Chem-IQ pre manažment chemických látok spoločnosť rýchlo identifikuje a odstraňuje nevyhovujúce látky zo svojho dodávateľského reťazca. Krabice na obuv spoločnosti Altra sú pritom vyrobené z 85 % z odpadov po spotrebovaní.

Topánky Altra Lone Peak 6 - kľúčové vlastnosti:

  • Najširšia obuv značky Altra;
  • Veľmi mäkké, pohodlné, s miernym odpružením;
  • Medzipodrážka Altra EGO™;
  • Gumová podrážka s vysokou trakciou - MaxTrac™;
  • Behúň s hrotmi TrailClaw™, ktorý sa zahryzne do mäkkého, štrkovitého terénu;
  • Výška podrážky na päte a špičke - 25 mm;
  • Technológia platformy Balanced Cushioning™ - rovnaká výška tlmenia pod špičkou a pod pätou, takže nulový pokles;
  • Anatomické prispôsobenie päty Footshape™ Toe Box - viac priestoru pre prsty na prirodzené umiestnenie prstov v topánke;
  • Strih Fit4Her™ prispôsobený anatómii ženského chodidla.

Technológie
Technológia výrobcu

Altra Footshape™ Toe Box
Footshape™ Toe Box je charakteristickým prvkom obuvi Altra. Rozšírený priestor na prsty zaručuje, že prsty zostanú prirodzene umiestnené bez toho, aby ich stláčal. Vďaka anatomickému prispôsobeniu obuvi v tejto oblasti si prsty môžu odpočinúť. Zároveň prsty zostávajú v polohe, ktorá umožňuje maximálnu stabilitu a silu odrazu. Takáto konštrukcia prednej časti obuvi zároveň znižuje nadmernú pronaciu.

Technológia výrobcu

Altra Balanced Cushioning™ Platform
Každá obuv Altra je postavená na platforme Balanced Cushioning™, ktorá umiestňuje pätu a prednú časť chodidla do rovnakej vzdialenosti od zeme. Stručne povedané - modely tohto výrobcu sa vyznačujú nulovým dropom, vďaka ktorému by sme mali bežať prirodzene. To znamená, aby sme dopadali a vyrážali zo strednej časti chodidla, pričom sa zaobídeme bez pristátia na päte, ktoré zaťažuje kosti, svaly a kĺby. Tento dizajn obuvi je akýmsi základom pre lepšie nastavenie chodidla. Jej cieľom je tiež podporiť správne držanie tela.

Technológia výrobcu

Altra Fit4Her™
Fit4Her™ je technológia, vďaka ktorej je dámska obuv Altra dokonale prispôsobená anatómii ženského chodidla. Tá sa, ako vieme, vyznačuje užšou pätou, ako aj vyšším priehlavkom, dlhšou klenbou a jedinečným usporiadaním strednej časti chodidla. To všetko znamená, že bežecká obuv Altra bude vhodná aj pre ženy s hallux valgus.

Technológia výrobcu

Altra Maxtrac™
Maxtrac™ je patentovaná gumová zmes, ktorou je potiahnutá podrážka obuvi. Je navrhnutá tak, aby zabránila nebezpečnému pošmyknutiu a vyznačuje sa aj zvýšenou odolnosťou. Priľnavosť, trakcia a vysoká odolnosť proti oderu? Všetky tri kľúčové aspekty podrážky topánok pre milovníkov outdoorových športov sú tu zaškrtnuté.

Technológia výrobcu

Altra Gaiter Trap™
Systém upevnenia špecializovaného stupu používaného v obuvi Altra sa nazýva Gaiter Trap™. Jeho charakteristickou vlastnosťou je možnosť pripevniť tento typ chrániča bez toho, aby sa musel použiť pásik, ktorý vedie pod topánkou, a je preto v tomto mieste náchylný na odretie alebo zlomenie. Primárnymi bodmi pripnutia sú pätný pult a šnúrky, ďalšie dva body sa môžu nachádzať po stranách zvršku.

Technológia výrobcu

Altra Trailclaw™
Pod názvom technológie Trailclaw™ sa skrýva špeciálne navrhnutý a vhodne tvarovaný behúň. Jeho agresívne tvarované hroty sa s ľahkosťou zahryznú do mäkkého terénu a poskytujú maximálnu oporu a priľnavosť v náročnom, močaristom teréne. Pozrite si obuv značky Altra s medzipodrážkou Quantic

Technológia výrobcu

Altra Ego™
Ego™ je pena používaná v medzipodrážke obuvi Altra, ktorú vyvinula značka. Ako sa líši od najklasickejšej peny EVA? Je hustejší a pružnejší a má vyššiu odolnosť proti opotrebovaniu.

Technická špecifikácia
Symbol originálneho produktu AL0A548E446
Farba modrá
Pohlavie Dámske
No-code NIe
Terén Mäkký terén, blato, sneh
Výška Nízke - topánky po členok
Šírka zvršku Topánky na široké chodidlo (Wide Fit)
Chránič Bez
Materiál zvršku topánky Textília + syntetické plasty
Základný materiál Rýchloschnúca priedušná sieťovina
Výstelka Textilná podšívka
Systém uzatvárania obuvi Klasicky viazané šnúrky
Vodotesná membrána Bez
Drop 0 mm
Hmotnosť jednej topánky ~ 248 g (38)
Tlmenie Malá
Výška odpruženia na prstoch 25 mm
Výška tlmenia 25 mm
Vzdialenosť Na krátke trasy
Technológia výrobcu Altra Balanced Cushioning™ Platform, Altra Ego™, Altra Fit4Her™, Altra Footshape™ Toe Box, Altra Gaiter Trap™, Altra Maxtrac™, Altra Trailclaw™
Outlet Áno
Action2 BF2023
Aktivita Beh

Altra Lone Peak 6 - customer reviews

0.0