top

Comandante

Comandante sú špeciálne kávové mlynčeky, ktoré zaručujú najvyššiu presnosť mletia. Klasické a kompaktné turistické mlynčeky na kávu Comandante vám umožniajú pripraviť dokonalú kávu nielen doma, ale aj počas outdoorových výletov.
View as Grid List

1 Produkty

 1. -10%
  Mlynček na kávu Comandante X25 Trailmaster - dune
  Mlynček na kávu Comandante X25 Trailmaster - dune
  vrátane DPH 225,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 209,99 € (+8%)
  Cena odporúčaná výrobcom 252,99 € (-10%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

1 Produkty

Vymazať

Comandante - značka vytvorená kávovými nadšencami

História Comandante siaha až do roku 2005, keď Bernd Braune a jeho rodina založili pražiareň kávy Supremo v Mníchove, v Nemecku. Ako vášniví milovníci kávy pravidelne navštevovali producentov kávy, aby si získali zrná priamo od nich. Hľadali nové arómy a jedinečnú chuť. Súčasne sa angažovali aj v Cup of Excellence - súťaži pre producentov kávy a organizácii, ktorá propaguje kultúru pitia kávy. Boli v nej rozhodcami aj členmi vedenia.

Napriek tomu klienti Supremo nemali k dispozícii vhodné nástroje na plné vychutnanie si vysoko kvalitných zŕn počas cestovania, a dokonca ani doma. Už existovali dobré elektrické mlynčeky, ale boli veľké, ťažké a drahé. Jednoducho nespĺňali očakávania priemerného používateľa. Preto sa Bernd rozhodol, že treba vytvoriť cestovný mlynček - presný, efektívny a prenosný nástroj, ktorý poskytne najlepšie výsledky bez ohľadu na to, kde si chcete pripraviť svoju obľúbenú kávu. Tak vznikol koncept, ktorý sa nakoniec premenil na úplne novú značku mlynčekov Comandante.

Ako vznikol prvý mlynček Comandante?

Ako inžinier a vášnivec zároveň, Bernd sa mnoho rokov venoval umeniu mletia a extrakcie kávy. Bol ohromený tým, ako proces mletia a prípravy výrazne ovplyvňuje chuť a arómu kávy. Rozhodol sa zapojiť vedúcich výrobcov mlynčekov do spolupráce, ale žiadny z nich nesdíľal jeho víziu kompaktného, ručného mlynčeka na kávu Comandante. Preto sa Bernd rozhodol prijať výzvu sám, alebo skôr s rodinou a priateľmi, ktorí mali veľký podiel na prvom projekte - originálnom minimalistickom dizajne, ktorý sa stal charakteristickým znakom značky. Všetky detaily mlynčeka boli dôkladne premyslené, aby sa pri každom použití dosiahli rovnaké výsledky mletia. Celý mlynček mal byť praktický a jednoduchý na používanie. V roku 2012 bola oficiálne založená značka Comandante.

Mlynčeky na kávu Comandante

Najväčšou výzvou pri tvorbe dokonalého ručného mlynčeka bolo navrhnúť správny tvar mlecích valcov a vybrať ideálny druh ocele. Tradičné kužeľové valce sa vyrábajú viac ako 100 rokov, ale väčšina z nich je vyrobená z liatiny. Keramické valce boli populárne na hromadnom trhu, zatiaľ čo bežné kužeľové valce boli navrhnuté predovšetkým na rýchle mletie kávy v automatických kávovaroch. Po mnohých rokoch práce Bernd našiel recept na ideálny kužeľový valček pre ručné mletie kávy. V roku 2013 sa začala výroba mlynčekov Comandante a prvé modely, C40 a C20, sa stali neoddeliteľnými spoločníkmi pri cestovaní v hľadaní dokonalej kávy. Oba modely boli prvými prenosnými mlynčekmi na trhu, ktoré ponúkali profesionálnu úroveň mletia kávy.

Bernd a jeho tím inžinierov sa nezastavili a pokračovali v zdokonaľovaní produktu. V roku 2016 boli uvedené na trh mlynčeky Comandante C40 Mk3 s inovatívnym systémom Nitro Blade, ktorý zaručoval dokonalú opakovateľnosť mletia. V roku 2021 bol na trh uvedený mlynček Comandante C40 Mk4 Nitro Blade, ktorý bol výsledkom ďalších vylepšení produktu. Vďaka novým materiálom, optimalizácii vnútorných častí a nádobke na zrná ponúka mlynček Comandante C40 Mk4 ešte väčší komfort pri používaní.

Comandante v online obchode

Dnes je značka Comandante dobre známa medzi najväčšími milovníkmi kávy. Je neprekonateľným vzorom pre mnohých výrobcov príslušenstva na prípravu a mletie kávy. To všetko vďaka perfektnému tímu, ktorý s vášňou a nasadením dbá na najvyššiu kvalitu výrobkov. Comandante je viac než len mlynčeky - je to filozofia, ktorá spája vynikajúcu kávu, starostlivosť o detaily a výnimočný dizajn. Ak hľadáte spoľahlivý a efektívny mlynček na mletie kávy, táto značka je vynikajúcou voľbou. Vychutnajte si kávu na najvyššej úrovni, objavujte nové chute a zažite pravé arómy vďaka nezameniteľnej kvalite mlynčekov Comandante!