top

BlackYak

BlackYak je vysokokvalitné oblečenie určené pre najnáročnejších používateľov. Medzi modelmi značky nájdete oblečenie na výstupy na najvyššie himalájske vrcholy, ako aj na outdoorové expedície do najbližších hôr.
Filter (1)
Filtre
  1. BF2023
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

História značky BlackYak

História značky sa začala písať pred viac ako 40 rokmi, keď Tae Sun Kang založil v Soule prvý obchod Dongjin Mountain, ktorý ponúkal expedičné oblečenie a vybavenie. Od začiatku mal jediný cieľ - ponúknuť horolezcom a milovníkom hôr to najlepšie vybavenie na realizáciu ich vášne. Od svojho vzniku až dodnes si značka BlackYak dokázala udržať povesť jedného z najprofesionálnejších výrobcov a distribútorov horského oblečenia a vybavenia na výstupy na najvyššie vrcholy sveta, ako aj na outdoorovú turistiku, parašutizmus alebo treking. História značky obsahuje mnoho zlomových momentov, ktoré určili jej dnešný medzinárodný charakter. V roku 1980 spoločnosť sponzoruje úspešnú juhokórejskú expedíciu na Nanga Parbat. V roku 1994 získava licenciu na výrobu odevov s membránou GORE-TEX®, čo jej umožňuje poskytovať ochranu proti prírodným živlom na dovtedy nedosiahnuteľnej úrovni. Koncom minulého storočia značka expanduje na čínsky trh a výrazne rozvíja svoju predajnú sieť.

V roku 2010 je založená spoločnosť BlackYak a himalájska horolezkyňa Eun-sun Oh sa s jej podporou stáva prvou ženou, ktorá zdolala všetkých 14 osemtisícových vrcholov. V roku 2014 značka debutuje na renomovanom veľtrhu ISPO v Mníchove a okamžite získava prestížny titul "Ázijský výrobok roka 2013". Túto cenu získala inovatívna horská bunda B1XG1 Jakcet. V roku 2015 spoločnosť BlackYak úspešne debutuje s predajom svojich výrobkov na európskom trhu. Už o rok neskôr získala na veľtrhu ISPO až 11 ocenení vrátane ôsmich zlatých. V tom istom roku spoločnosť uvádza svoje oblečenie do predaja v Severnej Amerike. Úspešný príbeh spoločnosti pokračuje a mimoriadne vrelé prijatie jej výrobkov na ďalších trhoch znamená, že toto spoľahlivé a zároveň inovatívne oblečenie chce používať čoraz viac milovníkov hôr.

Ako sú navrhnuté odevy BlackYak?

Základom fungovania značky je čo najužšia spolupráca medzi dizajnérmi a koncovými používateľmi výrobkov s cieľom vytvoriť jedinečné kolekcie, ktoré sú ideálne prispôsobené drsným horským podmienkam. S cieľom poskytnúť inovatívne riešenia v oblasti dizajnu, použitých materiálov a výrobného procesu spoločnosť BlackYak úzko spolupracuje so švajčiarskou značkou DNS (Development Never Stops). Má vlastné dizajnérske štúdio, ako aj všetky zdroje a stroje potrebné na výrobu prototypov odevov. Patria medzi ne najmodernejšie riešenia, ktoré umožňujú rezanie materiálov laserom alebo ich spájanie pomocou ultrazvuku. Všetky najnovšie, nekompromisné riešenia sa vyvíjajú priamo tu vo Švajčiarsku a testovacie kusy sa potom odovzdávajú profesionálnym horolezcom a športovcom z iných športov podporovaných značkou BlackYak. Výsledkom je, že sú testované pri výstupoch na osemtisícové vrcholy aj pri týždňových túrach po horských chodníkoch. Finálna výroba sa nikdy nezačne, kým nie je úplne prepracovaný každý detail.

Aký je výrobný proces odevov tejto značky?

Špecializované horské oblečenie si vyžaduje výnimočné výrobné podmienky. Najmodernejšia používaná technológia znamená nielen správne stroje, ale predovšetkým vysokokvalifikovaný personál a veľmi dôkladnú kontrolu kvality konečných výrobkov. Pri hľadaní spoločnosti, ktorá by spĺňala všetky tieto kritériá, sa špecialisti BlackYak spojili s továrňou KTC v južnej Číne, ktorá sa už viac ako 40 rokov špecializuje na výrobu športového oblečenia najvyššej kvality z technologicky vyspelých materiálov. Celý výrobný proces odevov BlackYak je verný pravidlu KTC (Knowledge, technology & craft), voľne preložené ako vedomosti, technológia a remeslo. Len kombinácia týchto troch faktorov zaručuje výrobky najvyššej kvality, ktoré sa osvedčia v náročných horských podmienkach.

Oblečenie BlackYak si môžete kúpiť na 8a.sk

Poskytujeme mimoriadne široký sortiment horského oblečenia od tohto výrobcu. V ponuke sú modely horského oblečenia pre všetky ročné obdobia. Skvelé izolačné vrstvy v zime - teplé bundy a spodná bielizeň - zabezpečia optimálne teplo v chladnom počasí. Nepremokavé bundy s membránou sú ideálne do zrážok, ktoré sú časté najmä v prechodných ročných obdobiach. Nechýbajú ani modely pre letné horúčavy. Moderné tkaniny ponúkajú bezkonkurenčnú priedušnosť a okamžitý odvod vlhkosti na cestách. Oblečenie BlackYak, ktoré je k dispozícii v obchode 8a.co.uk, sa hodí na mnohé typy horských aktivít. Od horolezectva, zoskokov padákom alebo trekingu až po outdoorové turistické aktivity. Je to jednoducho prepracované oblečenie, ktoré ponúka bezkonkurenčný komfort a spoľahlivosť v horskom prostredí.