top

Bežecké topánky Altra Superior 5 - black/red

vrátane DPH 103,99 €
Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 96,49 € (+8%)
Cena odporúčaná výrobcom 129,99 € (-20%)

Doručenie do 2-4 pracovných dní

Only %1 left
Náklady na dopravu od 0,00 € Podrobnosti
Identifikačné produktu: 195436110901-1

Položiť otázku
Spýtajte sa na produkt
Webová lokalita je chránená systémom reCAPTCHA a zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Google , ako aj podmienkami služby.
Náklady na doručenie
Uplatňujeme JEDNODUCHÉ SADZBY - hmotnosť a rozmery zásielky nemajú vplyv na cenu doručenia!
Slovenská pošta
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €
DPD
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €

Trailová obuv Altra Superior 5 je skutočným pretekárom medzi terénnymi modelmi značky. Ľahká, veľmi rýchla a pripravená na preteky do vrchu, s vyberateľnou variáciou stielky StoneGuard™ a odolnou, ale nebezpečnou podrážkou Maxtrac™ zabraňujúcou pošmyknutiu. Nízkoprofilové odpruženie poskytuje vynikajúci cit pre zem.

Zvršok zvolenej bežeckej obuvi Altra Superior 5 je vyrobený z ľahkej sendvičovej sieťoviny s dodatočnou ochranou v najzraniteľnejších oblastiach. Jazyk medzitým obopína chodidlo tak pevne, ako sa palacinka obopína okolo svojho obsahu v dobre zabalenom burrite.

Narodíte sa s nulovou kvapkou. Prečo teda bežať s niekoľkými alebo dokonca niekoľkými milimetrami? Spoločnosť Altra to tak myslela od začiatku, preto majú všetky jej topánky rovnakú výšku odpruženia päty a špičky. Nulový drop znamená, že topánka nejakým spôsobom núti topánku dopadnúť na strednú časť chodidla namiesto na pätu, čo zmierňuje tlak na chrbticu, kolená, kĺby a svaly. Taktiež núti k správnemu držaniu tela, čo má vplyv nielen na bežecký výkon, ale aj na rozvoj zdravších návykov.

Štandardnou súčasťou obuvi Altra je aj rozšírená špička, takzvaný Footshape™ Toe Box. Tým sa zabezpečí, že prsty na nohách nie sú počas behu stlačené a zachovávajú sa medzi nimi prirodzené medzery. Tým sa tiež zabezpečí, že špička zostane v polohe, ktorá poskytuje maximálnu stabilitu a výkon.

Medzipodrážka trailovej obuvi Altra Superior 5 je z extrémne ľahkého materiálu Quantic™, ktorý ďalej znižuje hmotnosť modelu a zároveň poskytuje vynikajúcu absorpciu nárazov. Je tiež veľmi dynamický vo fáze odrazu, takže vás poháňa k vyšším a vyšším výsledkom.

Na druhej strane, najbližšie k zemi je podrážka MaxTrac™, ktorá sa vyznačuje vysokou odolnosťou, ako aj dobrou priľnavosťou v najnáročnejších podmienkach.

Bežecká obuv Altra Superior 5 je vybavená aj stielkou StoneGuard™. Je navrhnutá tak, aby chránila chodidlo pred ostrými kameňmi a inými ostrými vyčnievajúcimi prvkami terénu. Ak však chcete znížiť celkovú hmotnosť o niekoľko gramov, môžete ju odstrániť a bežať bez tejto dodatočnej vrstvy podrážky. Výber je na vás!

Značka Altra sa okrem poskytovania vysokokvalitných výrobkov stará aj o životné prostredie. V súlade s normou Chem-IQ pre manažment chemických látok spoločnosť rýchlo identifikuje a odstraňuje nevyhovujúce látky zo svojho dodávateľského reťazca. Krabice na obuv spoločnosti Altra sú zase vyrobené z 85 % z odpadu po spotrebovaní.

Topánky Altra Superior 5 - kľúčové vlastnosti:

  • Závodný model s minimalistickým 21 mm odpružením;
  • Vrchná časť zo sendvičovej sieťoviny s výstužami v kritických zónach;
  • Jazyk Burrito, ktorý veľmi dobre obopína chodidlo;
  • Medzipodrážka Quantic™ pre dobré odpruženie a vysokú dynamiku behu;
  • Podrážka MaxTrac™ pre vysokú priľnavosť v náročnom teréne;
  • Odnímateľná stielka StoneGuard™ na ochranu pred ostrými kameňmi;
  • Technológia platformy Balanced Cushioning™ - rovnaké množstvo tlmenia pod špičkou a pod pätou, takže nulový pokles;
  • Anatomické prispôsobenie päty Footshape™ Toe Box - viac priestoru na prsty pre prirodzené umiestnenie prstov v topánke.

Technológie
Technológia výrobcu

Altra Footshape™ Toe Box
Footshape™ Toe Box je charakteristickým prvkom obuvi Altra. Rozšírený priestor na prsty zaručuje, že prsty zostanú prirodzene umiestnené bez toho, aby ich stláčal. Vďaka anatomickému prispôsobeniu obuvi v tejto oblasti si prsty môžu odpočinúť. Zároveň prsty zostávajú v polohe, ktorá umožňuje maximálnu stabilitu a silu odrazu. Takáto konštrukcia prednej časti obuvi zároveň znižuje nadmernú pronaciu.

Technológia výrobcu

Altra Balanced Cushioning™ Platform
Každá obuv Altra je postavená na platforme Balanced Cushioning™, ktorá umiestňuje pätu a prednú časť chodidla do rovnakej vzdialenosti od zeme. Stručne povedané - modely tohto výrobcu sa vyznačujú nulovým dropom, vďaka ktorému by sme mali bežať prirodzene. To znamená, aby sme dopadali a vyrážali zo strednej časti chodidla, pričom sa zaobídeme bez pristátia na päte, ktoré zaťažuje kosti, svaly a kĺby. Tento dizajn obuvi je akýmsi základom pre lepšie nastavenie chodidla. Jej cieľom je tiež podporiť správne držanie tela.

Technológia výrobcu

Altra Maxtrac™
Maxtrac™ je patentovaná gumová zmes, ktorou je potiahnutá podrážka obuvi. Je navrhnutá tak, aby zabránila nebezpečnému pošmyknutiu a vyznačuje sa aj zvýšenou odolnosťou. Priľnavosť, trakcia a vysoká odolnosť proti oderu? Všetky tri kľúčové aspekty podrážky topánok pre milovníkov outdoorových športov sú tu zaškrtnuté.

Technológia výrobcu

Altra Gaiter Trap™
Systém upevnenia špecializovaného stupu používaného v obuvi Altra sa nazýva Gaiter Trap™. Jeho charakteristickou vlastnosťou je možnosť pripevniť tento typ chrániča bez toho, aby sa musel použiť pásik, ktorý vedie pod topánkou, a je preto v tomto mieste náchylný na odretie alebo zlomenie. Primárnymi bodmi pripnutia sú pätný pult a šnúrky, ďalšie dva body sa môžu nachádzať po stranách zvršku.

Technológia výrobcu

Altra Trailclaw™
Pod názvom technológie Trailclaw™ sa skrýva špeciálne navrhnutý a vhodne tvarovaný behúň. Jeho agresívne tvarované hroty sa s ľahkosťou zahryznú do mäkkého terénu a poskytujú maximálnu oporu a priľnavosť v náročnom, močaristom teréne. Pozrite si obuv značky Altra s medzipodrážkou Quantic

Technológia výrobcu

Altra Quantic
Kľúčovým prvkom obuvi, pokiaľ ide o tlmenie každého kroku, je jej medzipodrážka. Práve tu sa nachádzal extrémne ľahký, no zároveň skvele tlmiaci model Quantic. Zároveň zabezpečuje primeranú dynamiku behu, najmä v momente odrazu, ktorý je pre váš výkon tak dôležitý.

Technológia výrobcu

Altra Stoneguard™
Stoneguard™ je špeciálne navrhnutá, ľahká elastická vložka umiestnená v medzipodrážke, ktorej úlohu však nemožno preceňovať. Chráni spodnú časť chodidla pred nebezpečenstvami pri behu alebo turistike na tvrdom, nerovnom povrchu - napríklad na kameňoch alebo iných výčnelkoch.

Technická špecifikácia
Symbol originálneho produktu AL0A546Z
Farba čierna
Pohlavie Pánske
No-code NIe
Terén Zmiešané chodníky, lesné chodníky
Výška Nízke - topánky po členok
Šírka zvršku Topánky s najuniverzálnejšou šírkou (Standard / Regular Fit)
Chránič Bez
Materiál zvršku topánky Textília + syntetické plasty
Základný materiál Podšívka zo sieťoviny s odolným prekrytím na časti topánky
Výstelka Textilná podšívka
Systém uzatvárania obuvi Klasicky viazané šnúrky
Vodotesná membrána Bez
Drop 0 mm
Hmotnosť jednej topánky ~ 251 g (42)
Tlmenie Minimálna
Výška odpruženia na prstoch 22 mm
Výška tlmenia 21 mm
Vzdialenosť Na krátke trasy
Technológia výrobcu Altra Balanced Cushioning™ Platform, Altra Footshape™ Toe Box, Altra Gaiter Trap™, Altra Maxtrac™, Altra Quantic, Altra Stoneguard™, Altra Trailclaw™
Outlet Áno
Promoitem No
Action2 BF2023
Aktivita Beh

Altra Superior 5 - customer reviews

0.0