top

Bežecké topánky Altra Lone Peak 6 - orange

vrátane DPH 129,99 €
Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 145,99 € (-10%)
Cena odporúčaná výrobcom 145,99 € (-10%)

Doručenie do 2-4 pracovných dní

Only %1 left
Náklady na dopravu od 0,00 € Podrobnosti
Identifikačné produktu: 193395950880-1

Položiť otázku
Spýtajte sa na produkt
Webová lokalita je chránená systémom reCAPTCHA a zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Google , ako aj podmienkami služby.
Náklady na doručenie
Uplatňujeme JEDNODUCHÉ SADZBY - hmotnosť a rozmery zásielky nemajú vplyv na cenu doručenia!
Slovenská pošta
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €
DPD
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €

Trailová obuv Altra Lone Peak 6 je evolúciou najpredávanejšieho modelu značky. Ešte pohodlnejšie, ale rovnako citlivé, dobre odpružené a poskytujúce rovnako vynikajúcu priľnavosť ako model "5". Stojí to za to? Už po prvých krokoch zistíte, že na túto otázku existuje len jedna odpoveď. Odpoveď je áno.

Použitý zvršok je ľahký, priedušný a vhodne vystužený, aby bez väčšej námahy vydržal náročné trailové výzvy.

Narodíte sa s nulovou kvapkou. Prečo teda bežať s niekoľkomilimetrovým alebo dokonca niekoľkomilimetrovým poklesom? Spoločnosť Altra takto uvažovala od začiatku, preto majú všetky jej topánky rovnakú výšku odpruženia päty a špičky. Nulový drop znamená, že topánka nejakým spôsobom núti topánku dopadnúť na strednú časť chodidla namiesto na pätu, čo zmierňuje tlak na chrbticu, kolená, kĺby a svaly. Taktiež núti k správnemu držaniu tela, čo má vplyv nielen na bežecký výkon, ale aj na rozvoj zdravších návykov.

Štandardom trailových topánok Altra je aj rozšírená špička, takzvaný Footshape™ Toe Box. Tým sa zabezpečí, že prsty na nohách nie sú počas behu stlačené a zachovávajú sa medzi nimi prirodzené medzery. Tým sa tiež zabezpečí, že špička zostane v polohe, ktorá poskytuje maximálnu stabilitu a výkon.

Medzipodrážka použitá v trailovej obuvi Altra Lone Peak 6 je EGO™. Je hustejšia a pružnejšia ako pena EVA, poskytuje účinné odpruženie a primeraný odraz pri dynamickej jazde. Pod ňou nájdete patentovanú gumovú zmes MaxTrac™ s vynikajúcou priľnavosťou a zvýšenou odolnosťou proti oderu. Behúň je vybavený blokmi TrailClaw™, ktoré sa zahryzávajú do blata ako ostré pazúry a pomáhajú predchádzať nekontrolovateľnému pošmyknutiu.

Okrem toho, že značka Altra poskytuje vysokokvalitné výrobky, dbá aj na životné prostredie. V súlade s normou Chem-IQ pre manažment chemických látok spoločnosť rýchlo identifikuje a odstraňuje nevyhovujúce látky zo svojho dodávateľského reťazca. Krabice na obuv spoločnosti Altra sú pritom vyrobené z 85 % z odpadov po spotrebovaní.

Topánky Altra Lone Peak 6 - kľúčové vlastnosti:

  • Najširšia obuv značky Altra;
  • Veľmi mäkké, pohodlné, s miernym odpružením;
  • Medzipodrážka Altra EGO™;
  • Gumová podrážka s vysokou trakciou - MaxTrac™;
  • Behúň s hrotmi TrailClaw™, ktorý sa zahryzne do mäkkého, štrkovitého terénu;
  • Výška podrážky na päte a špičke - 25 mm;
  • Technológia platformy Balanced Cushioning™ - rovnaká výška tlmenia pod špičkou a pod pätou, takže nulový pokles;
  • Anatomické prispôsobenie päty Footshape™ Toe Box - viac priestoru pre prsty na prirodzené umiestnenie prstov v topánke.

Technológie
Technológia výrobcu

Altra Footshape™ Toe Box
Footshape™ Toe Box je charakteristickým prvkom obuvi Altra. Rozšírený priestor na prsty zaručuje, že prsty zostanú prirodzene umiestnené bez toho, aby ich stláčal. Vďaka anatomickému prispôsobeniu obuvi v tejto oblasti si prsty môžu odpočinúť. Zároveň prsty zostávajú v polohe, ktorá umožňuje maximálnu stabilitu a silu odrazu. Takáto konštrukcia prednej časti obuvi zároveň znižuje nadmernú pronaciu.

Technológia výrobcu

Altra Balanced Cushioning™ Platform
Každá obuv Altra je postavená na platforme Balanced Cushioning™, ktorá umiestňuje pätu a prednú časť chodidla do rovnakej vzdialenosti od zeme. Stručne povedané - modely tohto výrobcu sa vyznačujú nulovým dropom, vďaka ktorému by sme mali bežať prirodzene. To znamená, aby sme dopadali a vyrážali zo strednej časti chodidla, pričom sa zaobídeme bez pristátia na päte, ktoré zaťažuje kosti, svaly a kĺby. Tento dizajn obuvi je akýmsi základom pre lepšie nastavenie chodidla. Jej cieľom je tiež podporiť správne držanie tela.

Technológia výrobcu

Altra Maxtrac™
Maxtrac™ je patentovaná gumová zmes, ktorou je potiahnutá podrážka obuvi. Je navrhnutá tak, aby zabránila nebezpečnému pošmyknutiu a vyznačuje sa aj zvýšenou odolnosťou. Priľnavosť, trakcia a vysoká odolnosť proti oderu? Všetky tri kľúčové aspekty podrážky topánok pre milovníkov outdoorových športov sú tu zaškrtnuté.

Technológia výrobcu

Altra Gaiter Trap™
Systém upevnenia špecializovaného stupu používaného v obuvi Altra sa nazýva Gaiter Trap™. Jeho charakteristickou vlastnosťou je možnosť pripevniť tento typ chrániča bez toho, aby sa musel použiť pásik, ktorý vedie pod topánkou, a je preto v tomto mieste náchylný na odretie alebo zlomenie. Primárnymi bodmi pripnutia sú pätný pult a šnúrky, ďalšie dva body sa môžu nachádzať po stranách zvršku.

Technológia výrobcu

Altra Trailclaw™
Pod názvom technológie Trailclaw™ sa skrýva špeciálne navrhnutý a vhodne tvarovaný behúň. Jeho agresívne tvarované hroty sa s ľahkosťou zahryznú do mäkkého terénu a poskytujú maximálnu oporu a priľnavosť v náročnom, močaristom teréne. Pozrite si obuv značky Altra s medzipodrážkou Quantic

Technológia výrobcu

Altra Ego™
Ego™ je pena používaná v medzipodrážke obuvi Altra, ktorú vyvinula značka. Ako sa líši od najklasickejšej peny EVA? Je hustejší a pružnejší a má vyššiu odolnosť proti opotrebovaniu.

Technická špecifikácia
Symbol originálneho produktu AL0A547L
Farba oranžová
Pohlavie Pánske
No-code NIe
Terén Mäkký terén, blato, sneh
Výška Nízke - topánky po členok
Šírka zvršku Topánky na široké chodidlo (Wide Fit)
Chránič Bez
Materiál zvršku topánky Textília + syntetické plasty
Základný materiál Rýchloschnúca priedušná sieťovina
Výstelka Textilná podšívka
Systém uzatvárania obuvi Klasicky viazané šnúrky
Vodotesná membrána Bez
Drop 0 mm
Hmotnosť jednej topánky ~ 300 g (42)
Tlmenie Malá
Výška odpruženia na prstoch 25 mm
Výška tlmenia 25 mm
Vzdialenosť Na krátke trasy
Technológia výrobcu Altra Balanced Cushioning™ Platform, Altra Ego™, Altra Footshape™ Toe Box, Altra Gaiter Trap™, Altra Maxtrac™, Altra Trailclaw™
Outlet Áno
Action2 BF2023
Aktivita Beh

Altra Lone Peak 6 - customer reviews

0.0